Megtakarítási jellegű unit-linked életbiztosítás
A befektetési életbiztosítás csak elenyésző mértékben tartalmaz kockázati elemeket, hiszen elsődleges céljuk a megtakarítás.
Jellemzői
- hosszútávú befektetési forma, a futamidő minimum 10 év
- a díjfizetés gyakorisága lehet: havi, negyedéves, féléves, éves
- unit-linked típusú életbiztosítások esetében a biztosítótársaságok éves minimum díjat állapítanak meg, mely havi szinten a legtöbb biztosító esetén minimum 10.000 Ft
- az életbiztosításban vállalt befizetés összege bármikor megemelhető
- az életbiztosítás tulajdonosa döntheti el, hogy megtakarításának milyen befektetési formát választ
Választható befektetési alapok
- alacsony kockázatú: bankbetétek, rövid lejáratú állampapírok, tőke vagy hozamvédett alapok
- közepes kockázatú: vegyes eszközalap, 70% állampapírt és 30% részvényt tartalmazó alap
- nagy kockázatú: tiszta részvényalap vagy 70% részvényt és 30% állampapírt tartalmazó alap
Alapesetben elmondható, hogy a nagyobb kockázatú befektetéssel nagyobb hozamot lehet elérni. De mégis mire érdemes figyelni a befektetési alap kiválasztásakor?
Nagyobb rizikót hosszú távra érdemes vállalni, mert az árfolyam ingadozások hosszútávon kiegyenlítik egymást, míg a lejárat előtt 1-2 évvel már érdemes kisebb kockázatú alapot választani.
Hasznos tanácsok
- egyszerre több eszközalap között is megoszthatja befizetéseit
- a legtöbb biztosítónál van arra lehetőség, hogy a lejárat előtt pár évvel hozam tekintetében nem jól álló életbiztosítások futamidejét 2 évvel meghosszabbítsák
A unit-linked típusú – befektetési egységekhez kötött – életbiztosítások esetében az ügyfél dönti el, hogy milyen befektetési formát választ megtakarításának. Fontos leszögezni, hogy hosszútávú befektetések esetén soha nem az a mérvadó, hogy adott időpillanatban milyen értékű a biztosítás, hanem hogy lejáratkor mennyit ér. A részletekért kérjen további tájékoztatást!